Departman za geografiju učestvovao je 20. aprila 2022. godine u obeležavanju Međunarodnog dana planete Zemlje, koji je organizovala Ekonomska škola iz Niša u prostorijama Regionalnog centra za stručno usavršavanje, a uz podršku Opštine Medijana. Cilj ove manifestacije je skretanje pažnje građanima na značaj očuvanja prirode i sprečavanja negativnih posledica po životnu sredinu. Značaj obeležavanja tog datuma je upozorenje na opasnosti koje prete životu na Zemlji, ekosistemima i urbanim zonama, usled razvoja industrije, povećane potrošnje energije, globalnog zagrevanja i klimatskih promena, kako bi svetska populacija postala svesna svoje odgovornosti prema planeti na kojoj živi.

Učesnici i gosti ove manifestacije su bili brojni i svako je sa svog aspekta dao doprinos na ovu temu kroz različite postavke i kreativne radionice. Učesnici manifestacije bili su: Mikološko drustvo “Naissus”, Planinarski savez “Mosor”, „ZooPlanet Niš“. Osnovna škola “Ćele kula” i Osnovna škola “Car Konstantin”, a svoje postavke su prikazali i učenici Ekonomske škole koji su članovi učeničkih kompanija: „ReSeed“, „Lectio“, „Adet i Rifiuto Organico“. Gosti manifestacije bili su: Prirodno-matematički fakultet: departmani za biologiju, hemiju, fiziku i geografiju. Koordinator cele manifestacije bila je prof. Milica Andrejev, nastavnik biologije u Ekonomskoj školi.