Студенти I године МАС Географије, 29.5., посетили су Стару планину и уверили се у њену лепоту и потенцијале. Прва станица била је Манастир „Свети Ђорђе“ у Темској. Након тога обишли су Буковачки до, водопад који заголица машту пред улазак у „српски Колорадо“, 8 км дуг, кањон реке Темштице. Usputna станица био је Топли До. Ово село са кућама од блата, дрвета и камена, у подножију Миџора, броји свега педесетак становника. У радијусу од 10км Топли До окружује преко 30 водопада, на најчистијим потоцима у Србији, који немају ни један извор загађења. Малобројно становништво које је још остало на планини, успело је да сачува ове бисере природе и остави новим генерацијама ово јединствено геонаслеђе. Током посете „Музеја одбране река“ у Темској студенти су са мештанима дискутовали о борби за реке и здраву животну средину. Доњи Пиљски водопад, Грујин водопад и водопада Бигар, код села Кална, такође су били на траси наших студената. Приликом боравка на водопадима, поред пријатне климе, повећане влажности, као и невероватног визуелног ефекта, може се осетити и енергија негативно наелектрисаних јона у ваздуху. Студенти су имали прилику да измере коцентрацију ових јона, као и да ураде неке геохемијске и геофизичке анализе воде у непосредној близини водопада као што су: електропроводљивост, растворене соли и чврсте материје, рН вредност и температура воде.