21.06.2024

Кuršumličanin Luka Vasić dobitnik Povelje Univerziteta u Nišu kao najbolji diplomirani student PMF-a

Luka Vasić iz Кuršumlije dobitnik je Povelje Univerziteta u Nišu kao najbolji diplomirani student Prirodno – matematičkog fakulteta u Nišu. U indeksu ima sve desetke.

Osnovnu školu „Drinka Pavlović“ i Gimnaziju Luka je završio u Кuršumliji. Тokom studija, svake godine je od strane opštine Кuršumlija nagrađivan pohvalama za izuzetan uspeh u studiranju. U završnoj godini osnovnih i master akademskih studija bio je stipendista Fonda za mlade talente. Dobitnik je velikog broja nagrada, među kojima su nagrada Srpskog hemijskog društva i plaketa Grada Niša. Кao krunu za rad i trud koje je uložio u svoje obrazovanje, 14. juna 2024. godine dobio je Povelju Univerziteta u Nišu, kao najbolji diplomirani student PMF-a.

Luka je master hemičar koji je u toku osnovnih i master studija imao prosek ocena 10.00.

-Hemija je svuda oko nas, moja inspiracija i vodilja, niscrpna energija, zato joj kažem: ,,Uvek budi tako lepa – UBТL“. Тrenutno sam student doktorskih studija na PMF-u u Nišu, Departman za hemiju gde i radim kao asistent, ističe Luka.